RSS
niedziela, 19 kwietnia 2015

Założony blisko dekadę temu klub z Gdańska, w zeszłym sezonie zajął w Plus Lidze nieco odległe dziesiąte miejsce. Któż wtedy przypuszczał że w tegorocznych rozgrywkach Lotos Trefl, najpierw wyrzuci za burtę obecnego jeszcze mistrza, a następnie zgarnie krajowe trofeum swojemu najgroźniejszemu rywalowi?

Mówiło się o Gdańsku że to klub z aspiracjami ale jednak daleko mu do czołówki. Gdy na wybrzeże zawitał Andrea Anastasi, jego zadaniem było posklejać wszystkie te indywidualności i zbudować z nich kolektyw. Już dziś możemy powiedzieć że Włoch wykonał swoją pracę znakomicie. Pomimo że do ostatecznych rozstrzygnięć o mistrzostwo kraju pozostało jeszcze trochę czasu, to Gdańsk, bez względu na końcowy wynik tej rywalizacji już dziś może się czuć zwycięzcą. Puchar Polski miał nie posiadać w tym roku żadnej wartości. Jego zdobycie nie daje w końcu przepustki do gry w Lidze Mistrzów, a tylko prestiż i pewne gratyfikacje finansowe. Nie tylko. Dla Lotosu Trefla to zagarnięcie upragnionego trofeum, wpisanie się na kartach siatkarskiej historii i co najważniejsze: podświadome wyrównanie stanu rywalizacji z Rzeszowem. Choć na papierze jest nadal 1:0 dla Resovii, to ta siła rzeszowskiego teamu została dziś mocno nadszarpnięta. Nie taki diabeł straszny - pomyślą w Trójmieście. Polaryzacja z pucharu do finału M.P. właśnie została dokonana. Wygląda na to że "Krasnal, który został gigantem" ma dużo większy apetyt i chce zagarnąć wszystko dla siebie. Możliwości jak widać ma.

Po ostatnim gwizdku Andrzej Kowal zebrał graczy do siebie. Stanęli w kółku. Kamera Polsatu Sport powędrowała w ich stronę chcąc dostrzec obrazki nie tylko z obozu championów ale i pokonanych. Szkoleniowiec Asseco nie wytrzymał. Wprawnym ruchem odwrócił operatora, chwytając za obiektyw. To nie tak Panie trenerze. Proszę pamiętać że Pan także jest uczestnikiem tego przedstawienia, a takie zachowanie świadczy nie o sile ale o słabości trenera. I choć zabrzmi to jak banał, trzeba również umieć przegrywać.  

17:45, danielsad
Link Komentarze (1) »
Tagi